Як розлучитись
Якщо подружжя чи один з подружжя вирішили, що спільне їх проживання та ведення побуту неможливе і бажає розлучитись, то необхідно, в першу чергу, вирішити куди саме необхідно звернутись: до суду чи РАЦСу.
Якщо у подружжя нема і не було спільних дітей, то розлучитись можна, подавши заяву до РАЦСу та сплативши державне мито. Згода обох з подружжя в даному випадку не є обов’язковою, оскільки шлюб не може зберігатись проти волі одного з подружжя.
Якщо ж у подружжя є спільні неповнолітні діти, то розлучення має бути лише через суд. Тут виникає вже питання до якого ж саме суду необхідно звернутись для вирішення справи. За загальним правилом позов подається за місцем проживання відповідача. Однак, якщо діти проживають з вами, або у вас є інші поважні причини (наприклад, стан здоров’я), то справа може бути розглянута у суді за вашим місцем проживання. Також існують випадки визначення підсудності за домовленістю сторін (якщо хтось з подружжя іноземець).
За подання позову до суду сплачується судовий збір. Його розмір залежить від того, які саме вимоги включені до позовної заяви. Сьогодні сплату судового збору можна здійснити онлайн на сайті судової влади України. Якщо ваш позов задовільнять і вас розлучать, то сплачений вами судовий збір може бути стягнутий з відповідача або розподілений судом між вами. Це все залежить від конкретних обставин справи та від ухваленого судом рішення.
Слід зазначити, що у разі, якщо дружина вагітна чи у вас у шлюбі є діти до 1 року, то суд може не прийняти вашу справу до розгляду. Хоча є і винятки, такі як: жінка вагітна від іншого чоловіка, чи батьком дитини є інший чоловік; протиправна поведінка одного з подружжя.
Якщо у подружжя є діти, то виникає питання з ким вони залишаться. Варіантів, запропонованих батьками, може бути багато. Сторони можуть укласти договір щодо їх участі у вихованні та фінансовому забезпечені дітей, поділу майна, аліментів. Така угода засвідчується нотаріально. Проте, слід пам’ятати, що такі угоди можуть бути визнані недійсними у судовому порядку. Суд зобов’язаний враховувати думку дітей з 10 років.
Успіх у вирішенні вашої справи залежить ще і від підготовки доказів, якими ви будете апелювати в суді, адже саме на докази суд звертає увагу при прийнятті рішення. Тому раджу збирати всі можливі докази, які допоможуть вам виграти справу ще до того, як ви вирішили написати позов.
Ще важливим моментом розгляду справи в суді є час, протягом якого буде розглядатись ваша справа. Вона може бути розглянута у спрощеному провадженні або за повною процедурою, вам може надавати суд час на примирення, тому великим важілем у швидкому та якісному розгляді справи є знання законодавства. Радимо вам подавати позов про розірвання шлюбу та про розподіл майна окремо.